Czy jestem najpiękniejszy?

Nieznośny wilczek, znany z „Jestem najsilniejszy”, powraca! I co tu dużo mówić – jest dokładnie tak samo nieznośny jak wcześniej! Mario Ramos po raz kolejny podbija serca maluchów błyskotliwą książeczką, tym razem pod tytułem „Jestem najpiękniejszy”. Jak łatwo się domyślić – tytuł jest też pytaniem, które wilczek zadaje napotykanym postacią w bajkowym lesie. Młodzi czytelnicy dostają to, co u Ramosa najlepsze – piękne pouczenie uwięzione w bajkowym świecie i okraszone cudownym humorem.

Zachwyt dla oczu i uszu

U Ramosa wszystko jest na swoim miejscu – zarówno fabuła, jak i grafika. Pouczającej historyjce nie można odmówić uroku, ale warto docenić również cudowne ilustracje. Co tu dużo mówić, w „Jestem najpiękniejszy” ilustracje są po prostu chwytające za serce! I docenią je zarówno najmłodsi, jak i rodzice, którym przypadnie czytanie tej książeczki swoim dzieciom. Przy zachwalaniu tych autorskich ilustracji, warto wspomnieć, że książeczka ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry, w serii Polecane z Zagranicy, w której ukazują się przekłady najpiękniejszych ilustrowanych książeczek dla dzieci, cieszące się uznaniem na całym świecie.

Lekarstwo na deficyt wartościowych treści

Każdy rodzic prędzej, czy później natrafia na ten problem – znalezienie i wybranie interesujących oraz wartościowych lektur dla swojego malucha. O ile oferta książek dla nastolatków jest stale rozbudowywana i żywo komentowała na różnych portalach, znalezienie odpowiedniej lektury dla malucha jest już o wiele większym wyzwaniem. Książeczki z wartościowym przesłaniem często nie potrafią zatrzymać uwagi młodego czytelnika, prezentują treści w sposób mało angażujący dzieci. A jeśli znów reprezentują ciekawą formę, czy mają interesującą fabułę – często brakuje w nich przesłania.

„Jestem najpiękniejszy” to przykład lektury, która umiejętnie łączy te dwie cechy. Mamy w niej zarówno interesujący pomysł, ciekawą formę(oprawę graficzną), jak i cudowne przesłanie (choć pewnie przewidywalne dla czytających dzieciom rodziców).

Rodzicu! Czytaj swoim dzieciom

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa czytanie mu książek. Czytanie nie tylko zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, ale również rozwija jego empatię, intelekt, poszerza słownictwo i uczy myślenia. To nie muszą być wielogodzinne sesje! Ale warto wyrobić w sobie nawyk i poświęcić na czytanie maluchowi jakąś chwilę każdego dnia – niech to będzie nawet kwadrans, czy dwadzieścia minut. A na lekturę warto wybierać takie książki jak „Jestem najpiękniejszy”, które z pewnością swoją treścią nie tylko zajmą dziecko, ale też wiele go nauczą.